diffutils 2.7.10 - en to tr translation catalogue (179 entries)

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
tr:   GBÇ veya LBÇ aşağıdakileri içerebilir:
        %%  %
        %c'C'  tekli karakter C
        %c'\OOO'  Sekizlik kodu OOO olan karakter

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
tr:   GBÇ aşağıdakileri içerebilir:
        %<  DOSYA1'den satırlar
        %>  DOSYA2'den satırlar
        %=  DOSYA1 ve DOSYA2'de ortak olan satırlar
        %[-][GENİŞLİK][.[KESİNLİK]]{doxX}HARF  HARF için printf tarzı biçem
          HARF'ler yeni grup için aşağıdaki gibi, eski grup için ise
          küçük harf olurlar:
            F  ilk satır numarası
            L  son satır numarası
            N  satır sayısı = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
tr:   LBÇ aşağıdakileri içerebilir:
        %L  satırın içeriği
        %l  sonlayan yenisatır karakteri hariç, satırın içeriği
        %[-][GENİŞLİK][.[KESİNLİK]]{doxX}n  girdi satır sayısı için printf
         tarzı biçem

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
tr:   LTÜR, `old' (eski), `new' (yeni) veya `unchanged' (değişmemiş) olabilir. 
      GTÜR, LTÜR veya `changed' (değişmiş) olabilir.

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
tr:   DOSYA1'in ilk ATLA1 baytını ve DOSYA2'nin ilk ATLA2 baytını atlar.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
tr: %s %s farklı: bayt %s, satır %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
tr: %s %s farklı: bayt %s, satır %s: %3o %s %3o %s

en: %s: diff failed:
tr: %s: diff başarısız oldu:

en: %s: illegal option -- %c
tr: %s: kuraldışı seçenek -- %c

en: %s: invalid option -- %c
tr: %s: geçersiz seçenek -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
tr: %s: seçenek `%c%s' argümansız kullanılır

en: %s: option `%s' is ambiguous
tr: %s: `%s' seçeneği belirsiz

en: %s: option `%s' requires an argument
tr: %s: `%s' seçeneği bir argümanla kullanılır

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
tr: %s: `--%s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
tr: %s: `-W %s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
tr: %s: `-W %s' seçeneği belirsiz

en: %s: option requires an argument -- %c
tr: %s: seçenek bir argümanla kullanılır -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
tr: %s: `%c%s' seçeneği bilinmiyor

en: %s: unrecognized option `--%s'
tr: %s: `--%s' seçeneği bilinmiyor

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
tr: --GTÜR-group-format=GBÇ  Benzer, fakat GTÜR biçeminde girdi grupları
                             GBÇ ile biçemlendirilir.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
tr: --LTÜR-line-format=LBÇ  Benzer, fakat LTÜR girdi satırları 
                            LBÇ ile biçemlendirilir.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
tr: --binary  Datayı ikilik kipte yazar ve okur.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
tr: --diff-program=YAZILIM  Dosyaları karşılaştırmak için YAZILIM'ı kullanır.

en: --from-file and --to-file both specified
tr: hem --from-file hem de --to-file belirtilmiş

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
tr: --from-file=DOSYA1 DOSYA1'i bütün işlenenlerle karşılaştırır. DOSYA1 dizin
                       olabilir.

en: --help  Output this help.
tr: --help  Bu yardımı gösterir.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
tr: --horizon-lines=SAYI  ortak ilkek ve soneklerin SAYI satırını tutar.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
tr: --ignore-file-name-case  Dosya isimlerinde büyük/küçük harf farklarını yoksayar.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
tr: --line-format=LBÇ  Benzer, fakat bütün girdi satırları LBÇ ile biçemlendirilir.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
tr: --no-ignore-file-name-case  Dosya isimlerinde büyük/küçük harf farkı gözetir.

en: --normal  Output a normal diff.
tr: --normal  Normal bir diff çıktılar.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
tr: --speed-large-files  Büyük dosyalar ve çok sayıda dağınık küçük 
                             farklar olduğunu farzeder.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
tr: --strip-trailing-cr  Girdiden en sonda sarkan satır başını soyar.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
tr: --to-file=DOSYA2  Bütün işlenenleri DOSYA2 ile karşılaştırı. DOSYA2 dizin
                      olabilir.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
tr: --unidirectional-new-file  Var olmayan birinci dosyayı boş varsayar.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
tr: -3  --easy-only  Harmanlanmamış, tekrarlanmayan değişiklikleri çıktılar.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
tr: -A  --show-all  Bütün değişiklikleri çıktılar, ihtilafları köşeli parantez
                    içine alır.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
tr: -B  --ignore-blank-lines  Satırları boş olan değişiklikleri dikkate almaz.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
tr: -D İSİM  --ifdef=İSİM  #ifdef İSİM farklarını gösteren harmanlanmış
                           dosya çıktılar.

en: -D option not supported with directories
tr: -D seçenek dizinler için kullanılamaz.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
tr: -E  --ignore-tab-expansion  Sekmelerin açılmasından doğan farkları yoksayar.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
tr: -E  --show-overlap  Harmanlanmamış değişiklikleri çıktılar, ihtilafları 
                        köşeli parantez içinde gösterir.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
tr: -H  --speed-large-files  Büyük dosyalar ve çok sayıda dağınık küçük 
                             farklar olduğunu farzeder.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
tr: -I DÜZİF  --ignore-matching-lines=DÜZİF  Satırları DÜZİF kalıbına uyan
                                             farkları yok sayar.

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
tr: -L ETİKET  --label=ETİKET  Dosya adı yerine ETİKET'i kullanır.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
tr: -N  --new-file  Var olmayan dosyaları boş varsayar.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
tr: -S DOSYA  --starting-file=DOSYA  Dizinleri karşılaştırırken DOSYA'dan başlar.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
tr: -T  --initial-tab  Başlarına bir sekme ilave ederek sekmelerin hizalanmasını
                       sağlar.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
tr: -W  --ignore-all-space  Bütün boşlukları yok sayar.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
tr: -X  Birbiriyle örtüşen farkları köşeli parantez içinde göstererek çıktılar.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
tr: -X DOSYA  --exclude-from=DOSYA  DOSYA'da bulunan kalıplara uyan dosyaları
                                    işlem dışı tutar.

en: -a  --text  Treat all files as text.
tr: -a  --text  Bütün dosyaları metin imişcesine işler.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
tr: -b  --ignore-space-change  Boşluk miktarındaki değişiklikleri yoksayar.

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
tr: -b  --print-bytes  Bayt farklarını çıktılar.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
tr: -c  -C SAYI  --context[=SAYI]  SAYI kadar bağlam satırı kopyalar (öntanımlı 3)
    -u  -U SAYI  --unified[=SAYI]  SAYI kadar birleşmiş bağlam satırı kopyalar
                                   (öntanımlı 3)
      --label ETİKET  Dosya adı yerine ETİKET'i kullanır.
      -p  --show-c-function  Her farkın hangi C işlevi içinde olduğunu gösterir.
      -F DÜZİF  --show-function-line=DÜZİF  DÜZİF düzenli ifade kalıbına uygun olan
                                   en son satırı gösterir.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
tr: -d  --minimal  Daha küçük bir fark kümesi bulmaya çalışır.

en: -e  --ed  Output an ed script.
tr: -e  --ed  Bir ed betiği çıktılar.

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
tr: -e  --ed  ESKİDOSYA ile SİZİNDOSYA arasındaki harmanlanmamış farkları
              BENİMDOSYA'ya çıktılar.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
tr: -i  --ignore-case  Büyük harf/küçük harf farkı gözetmez.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
tr: -i --ignore-case  Dosya içeriğinde büyük/küçük harf farklarını yoksayar.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
tr: -i  Ed betiklerinin sonuna `w' ve `q' komutlarını ekler.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
tr: -i ATLA --ignore-initial=ATLA  Girdinin ilk ATLA baytını atlar.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
tr: -i ATLA1:ATLA2  --ignore-initial=ATLA1:ATLA2

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
tr: -l  --left-column  Ortak satırları yalnızca sol sütunda çıktılar.

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
tr: -l  --paginate  Çıktıyı `pr' komutundan geçirerek sayfalar.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
tr: -l  --verbose  Bütün farklı baytların numaralarını ve değerlerini gösterir.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
tr: -m  --merge  Ed betiği yerine harmanlanmış dosya çıktılar. (öntanımlı -A)

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
tr: -n  --rcs  RCS biçeminde diff çıktılar.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
tr: -n LİMİT  --bytes=LİMİT  En fazla LİMİT baytı karşılaştırır.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
tr: -o DOSYA  --output=DOSYA  Interaktif olarak çalışır, çıktıyı DOSYA'ya
                              yönlendirir.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
tr: -q  --brief  Yalnızca dosyaların farklı olup olmadığını gösterir.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
tr: -r  --recursive  Çevrimli olarak bulunan bütün alt dizinleri karşılaştırır.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
tr: -s  --quiet  --silent  Hiç bir şey çıktılamaz, yalnızca çıkış durumunu bildirir.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
tr: -s  --report-identical-files  iki dosyanın birbirinin aynısı olup olmadığını
                                  bildirir.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
tr: -s  --suppress-common-lines  Ortak satırları göstermez.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
tr: -t  --expand-tabs  Çıktıda sekmeleri boşluk haline getirir.

en: -v  --version  Output version info.
tr: -v  --version  Sürüm bilgisini gösterir.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
tr: -w  --ignore-all-space  Bütün boşlukları yoksayar.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) columns per line.
tr: -w SAYI  --width=SAYI  Satır başına en fazla SAYI kadar karakter çıktılar
                           (öntanımlı 130).

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
tr: -x  --overlap-only  Birbiri ile örtüşen farkları gösterir.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
tr: -x KALIP  --exclude=KALIP  KALIP'a uyan dosyaları işleme dahil etmez.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
tr: -y  --side-by-side  İki sütun halinde çıktı verir.
      -w SAYI  --width=SAYI  Satır başına en fazla SAYI kadar karakter çıktılar
                        (öntanımlı 130).
      --left-column     Ortak satırlarda yalnız sol sütunu gösterir.
      --suppress-common-lines  Ortak satırları göstermez.

en: Binary files %s and %s differ
tr: İkilik dosyalar %s ve %s birbirinden farklı

en: Common subdirectories: %s and %s
tr: Ortak alt dizinler: %s ve %s

en: Compare files line by line.
tr: Dosyaları satır satır karşılaştırır.

en: Compare three files line by line.
tr: Üç dosyayı satır satır karşılaştırır.

en: Compare two files byte by byte.
tr: İki dosyayı bayt bayt karşılaştırır.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
tr: DOSYAlar: `DOSYA1 DOSYA2' veya `DİZİN1 DİZİN2' veya `DİZİN DOSYA...' 
              veya `DOSYA...DİZİN';

en: File %s is a %s while file %s is a %s
tr: %s dosyası, bir %s, halbuki %s dosyası bir %s

en: Files %s and %s are identical
tr: %s ve %s dosyaları birbirinin aynı

en: Files %s and %s differ
tr: %s ve %s dosyaları birbirinden farklı

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
tr: eğer --from-file veya --to-file kullanılmışsa, DOSYAlar üzerinde 
    kısıtlama yoktur.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
tr: Eğer DOSYA `-' ise veya yoksa, standart girdi okunur.

en: If a FILE is `-', read standard input.
tr: Eğer bir DOSYA `-' ise, standart girdi okunur.

en: Invalid back reference
tr: Geriye başvuru geçersiz

en: Invalid character class name
tr: Karakter sınıf ismi geçersiz

en: Invalid collation character
tr: Harmanlama karakteri geçersiz

en: Invalid content of \{\}
tr: \{\} içeriği geçersiz

en: Invalid preceding regular expression
tr: Önceki düzenli ifade geçersiz

en: Invalid range end
tr: Kapsam sonu geçersiz

en: Invalid regular expression
tr: Düzenli ifade geçersiz

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: No match
tr: Eşleme yok

en: No newline at end of file
tr: Dosya sonunda yenisatır yok.

en: No previous regular expression
tr: Daha önce düzenli ifade yok

en: Only in %s: %s
tr: Yalnızca %s'da: %s

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifadenin sonu eksik kalmış

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade çok büyük

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
tr: Yazılım hatalarını <bug-gnu-utils@gnu.org> adresine, 
    çeviri hatalarını <gnu-tr-u12a@lists.sourceforge.net> adresine bildirin.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
tr: ATLA değerleri aşağıdaki çarpanlarla sonlanabilir:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, ve T, P, E, Z, Y için devam eder.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
tr: ATLA1 ve ATLA2 her dosyada atlanacak bayt sayısını gösterir.

en: Side-by-side merge of file differences.
tr: Dosya farklarının yanyana katıştırılması.

en: Success
tr: Başarılı

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of this program
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
tr: Bu yazılım, kanunun izin verdiği ölçüde, HİÇ BİR GARANTİ içermez.
    Bu yazılımın kopyalarını GNU Genel Kamu Lisansı'nın koşulları altında
    dağıtabilirsiniz. Bu konular ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen COPYING
    adındaki dosyaya bakın.

en: Trailing backslash
tr: İzleyen ters kesme

en: Try `%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --help' komutunu kullanın.

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: Unmatched ( or \(
tr: ( ya da \( eşleşmiyor

en: Unmatched ) or \)
tr: ) ya da  \) eşleşmiyor

en: Unmatched [ or [^
tr: [ ya da [^ eşleşmiyor

en: Unmatched \{
tr: \{ eşleşmiyor

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... DOSYA1 DOSYA2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... DOSYA1 [DOSYA2 [ATLA1 [ATLA2]]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... DOSYAlar

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... BENİMDOSYA ESKİDOSYA SİZİNDOSYA

en: Written by Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman, and Len Tower.
tr: Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes, Richard Stallman, ve Len Tower
    tarafından yazılmıştır.

en: Written by Randy Smith.
tr: Randy Smith tarafından yazılmıştır.

en: Written by Thomas Lord.
tr: Thomas Lord tarafından yazılmıştır.

en: Written by Torbjorn Granlund and David MacKenzie.
tr: Torbjorn Granlund ve David MacKenzie tarafından yazılmıştır.

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
tr: `-%ld' seçeneği kullanımdan kalktı; kullanmayın

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
tr: `-%ld' seçeneği kullanımdan kalktı; `-%c %ld' kullanın

en: `-' specified for more than one input file
tr: `-' birden fazla girdi dosyası için belirtilmiş

en: block special file
tr: blok özel dosyası

en: both files to be compared are directories
tr: karşılaştırılacak her iki dosya da dizin

en: cannot compare `-' to a directory
tr: `-', bir dizinle karşılaştırılamaz

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
tr: dosya isimleri `%s' ve `%s' karşılaştırılamıyor

en: cannot interactively merge standard input
tr: interaktif olarak standart girdi harmanlanamaz

en: character special file
tr: karakter özel dosyası

en: cmp: EOF on %s
tr: cmp: %s'da EOF (dosyasonu)

en: conflicting %s option value `%s'
tr: çelişkili %s seçeneği değeri: `%s'

en: conflicting output style options
tr: çelişkili çıktı tarz seçenekleri

en: conflicting width options
tr: çelişkili genişlik seçenekleri

en: directory
tr: dizin

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
tr: ed:	Düzenler, sonra iki tarafı da kullanır, bir başlıkla süsler.
    eb:	Düzenler, sonra iki tarafı da kullanır.
    el:	Düzenler, sonra sol tarafı kullanır.
    er:	Düzenler, sonra sağ tarafı kullanır.
    e:	Yeni bir sürüm düzenler.
    l:	Sol tarafı kullanır.
    r:	Sağ tarafı kullanır.
    s:	Ortak satırları sessizce dahil eder.
    v:	Ortak satırları bilgi vererek dahil eder.
    q:	Çıkar.

en: extra operand `%s'
tr: fazla işlenen `%s'

en: incompatible options
tr: uyumsuz seçenekler

en: input file shrank
tr: girdi dosyası küçüldü

en: internal error: invalid diff type in process_diff
tr: iç hata: process_diff işlevi içinde geçersiz diff türü

en: internal error: invalid diff type passed to output
tr: iç hata: çıktıya geçersiz diff türü geçirildi

en: internal error: screwup in format of diff blocks
tr: iç hata: diff blokları biçemlemesinde hata oluştu

en: invalid --bytes value `%s'
tr: geçersiz --bytes değeri `%s'

en: invalid --ignore-initial value `%s'
tr: geçersiz -- ilk değer `%s' yoksayılmış

en: invalid context length `%s'
tr: `%s' içerik uzunluğu geçersiz

en: invalid diff format; incomplete last line
tr: geçersiz diff biçemi; tamamlanmamış son satır

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
tr: geçersiz diff biçemi; geçersiz satır başı karakterleri

en: invalid diff format; invalid change separator
tr: geçersiz diff biçemi; geçersiz fark ayracı

en: invalid horizon length `%s'
tr: geçersiz ufuk uzunluğu `%s'

en: invalid width `%s'
tr: geçersiz genişlik `%s'

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: message queue
tr: ileti kuyruğu

en: missing operand after `%s'
tr: `%s'den sonra işlenen eksik

en: options -l and -s are incompatible
tr: -l ve -s seçenekleri beraber kullanılamaz

en: pagination not supported on this host
tr: sayfalama bu makina üzerinde desteklenmiyor

en: program error
tr: yazılım hatası

en: read failed
tr: okuma başarısız oldu

en: regular empty file
tr: normal boş dosya

en: regular file
tr: normal dosya

en: semaphore
tr: semafor

en: shared memory object
tr: ortak bellek nesnesi

en: socket
tr: soket

en: stack overflow
tr: yığıt taşması

en: standard output
tr: standart çıktı

en: subsidiary program `%s' failed
tr: alt yazılım `%s' başarısız oldu

en: subsidiary program `%s' not executable
tr: alt yazılım `%s' çalışır değil

en: subsidiary program `%s' not found
tr: alt yazılım `%s' bulunamadı

en: too many file label options
tr: çok fazla dosya etiket seçeneği

en: typed memory object
tr: türlenmiş bellek nesnesi

en: weird file
tr: dosya garip

en: write failed
tr: yazma başarısız oldu
